• (15) 836-21-76
  • Pon-Pt, 7-15

Komitet Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Komitet Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Mamy zaszczyt poinformować, że Spółdzielnia Mieszkaniowa w Gorzycach objęła swym patronatem działalność Komitetu Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszystkich zgromadzonych w dzisiejsze mroźne południe przywitał Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Gorzycach Krzysztof Laskowski. Słowa o historii Gorzyc i regionu z okresu I wojny światowej skierowała do zebranych Przewodnicząca Komitetu Monika Hara-Pałkowska.

Swoją obecnością zaszczyciła nas Senator RP Janina Sagatowska, która we wzniosłych słowach podkreślała trud i poświęcenie naszych rodaków w walce o wolność i niepodległość. Pani Senator na uroczystość przybyła wraz z dyrektor biura senatorskiego-mieszkanką naszych zasobów spółdzielczych Małgorzata Wojciechowska. Dziś także obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Podczas części artystycznej wysłuchaliśmy pięknego wykonania pieśni „Polskie kwiaty” przez Emilię Pelc. Wiersz Władysława Bełzy recytował kolega Tomasz Wojciechowski. Część artystyczną i przemowy poprzedziło odśpiewanie Hymnu Polski oraz wciągnięcie flagi narodowej na maszt. Flagę wciągali dowódca sekcji Wojsk Obrony Terytorialnej w Gorzycach Wojciech Szczęsny wraz z kolegami Wojciechem Kasakiem i Longinem Brzezińskim w strojach ułanów jazłowieckich.

Pomimo mroźnej pory na spotkanie przybyło wielu mieszkańców Gorzyc, w tym członków spółdzielni oraz Rady Nadzorczej wraz z Przewodniczącym Panem Marianem Cymerysem. Byli obecni także członkowie Komitetu, m.in. Janina Szaniawska, Agnieszka Tomasz Wójcik, Andrzej Stasiak, Halina Gołębiowska, a także radna gminy Gorzyce Pani Bronisława Kochowska z Furman. Dziękujemy także za przybycie dr Lucyna Łysiak-Kosowska Prezes Towarzystwa Kulturalno-Historycznego Gminy Gorzyce oraz Dyrektorowi Zespołu Szkół im. Porucznika Sarny w Gorzycach Panu Krzysztofowi Komórkiewiczowi wraz z młodzieżą.

Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcia z flagami Polski. Oprawę muzyczną zapewnił Slawek Rekas. Była to piękna i podniosła uroczystość. Dziękujemy.